Időszaki tárlaton idézik fel Vámbéry Ármin életét

Magyarok a Selyemúton

Kultúra
  • 2019.11.28. - 00:48

Egy magyar dervis Közép-Ázsiában – A keletkutató Vámbéry Ármin címmel ma este nyílik meg az Ybl Budai Kreatív Ház téli tárlata, amely a Magyarok a Selyemúton-sorozat második részeként  Vámbéry Ármin (1832–1913) akadémikus, utazó, a Magyar Földrajzi Társaság alapító tagja életútját, a hozzá fűződő tárgyakat és kéziratait mutatja be.

A január 26-ig látogatható kiállítás kurátorai, Kelecsényi Ágnes és Kovács Nándor Erik a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának Keleti Gyűjteményéből válogattak. A tárlaton az érdeklődők megtudhatják, miért hívták „sánta dervisnek” Vámbéryt, mikor tanult meg törökül, de 1861-es közép-ázsiai útjának részleteit is megismerhetik, és a magyar nyelv gyökereit kutató munkájába is betekintést nyerhetnek.

Reklám