Három művésznek ítélték oda idén a Szervátiusz Jenő-díjat

Kárpát-medencei alkotókat ismertek el

Kultúra
  • 2019.11.23. - 03:06
Cikk borítókép
Gaál AndrásWikipedia

Gaál András erdélyi festőművész (képünkön), Nagy Miklós Kund erdélyi művészeti író és Obrusánszky Borbála történész, orientalista vehette át csütörtök este Budapesten az idei Szervátiusz Jenő-díjat.

Krucsainé Herter Anikó, az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes államtitkára a díjátadón a távirati iroda szerint hangsúlyozta: Szervátiusz Tibor a folyamatosság szellemiségében hozta létre a Szervátiusz Alapítványt édesapja, Szervátiusz Jenő születésének századik évfordulóján. Ugyanakkor megalapította a Szervátiusz Jenő-díjat, amely a Kárpát-medencei alkotók megbecsülését szolgálja. Szervátiusz Klára, Szervátiusz Tibor özvegye 2018-ban indította útjára a Szervátiusz Tibor-ösztöndíjat, amely minden évben egy tehetséges középiskolásnak vagy pályakezdő fiataloknak nyújt támogatást. Az ösztöndíjat idén Ámmer Gergő szobrászművésznek ítélték oda. A fiatal tehetséget egy éven át havi kétszázezer forinttal támogatja az alapítvány, míg a Szervátiusz Jenő-díjjal egymillió forint támogatást kapnak a díjazottak. Szervátiusz Klára az eseményen kiemelte: immár tizenhetedik alkalommal gyűltek össze, hogy azokat a művészeket ünnepeljék, akik a nemzet megmaradásáért tevékenykednek, s egyúttal leróják tiszteletünket a két nagy szobrászművész, Szervátiusz Jenő és Szervátiusz Tibor emléke előtt.

Reklám