Hazai vállalatok részesülhetnek az új magyar–amerikai alapból

Az elmúlt öt év sikertörténet

Gazdaság
  • 2019.11.20. - 00:09
Cikk borítókép
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterMH

Kis- és közepes vállalkozások amerikai piaci exporttámogatására magyar–amerikai közös pénzügyi alapot hoztak létre – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (képünkön) az MTI-nek tegnap, New Yorkból telefonon nyilatkozva.

„A magyar gazdaság elmúlt öt évét minden túlzás nélkül sikertörténetnek lehet nevezni, hiszen európai uniós mércével mérve is kimagasló gazdasági növekedést értünk el, valamint elértük a teljes foglalkoztatást, és folyamatosan csökkentjük az államadósságot” – jelentette ki a tárcavezető. Ebben a sikertörténetben óriási szerepe van az export folyamatos növekedésének: az elmúlt öt évben Magyarország sorra megdöntötte exportrekordját, és most már azon harmincöt ország közé tartozik a világon, amely évente százmilliárd euró feletti kivitelértéket teljesít – tette hozzá Szijjártó Péter. A magyar gazdaság számára az Európai Uniónkívül az első számú exportpiac az Egyesült Államok – emlékeztetett. Hozzátette: amellett, hogy az országnak ott nagy lehetőségei vannak, azt is tudni kell, hogy egy rendkívül nehezen bevehető piac. Ennek dacára Magyarország tavaly 3,5 milliárd dollár értékben exportált az Egyesült Államokba, ami tizenegy százalékos növekedés az előző évihez képest.

Reklám