Megújul a gyártási technológia a nyíregyházi Electroluxban

Új hűtőgépszéria és gyártósor

Gazdaság
  • 2019.11.16. - 00:15

Az új gyártósorok megrendelésével kezdi meg nyíregyházi hűtőgépgyárának összesen 100 millió euró (33,4 milliárd forint) értékű fejlesztését 2020 elején a svéd Electrolux Group – közölte tegnap az Electrolux Lehel Kft. ügyvezető igazgatója a nyírségi nagyvárosban.

Gönczy Sándor a távirati iroda beszámolója szerint elmondta, az óriásvállalat hazai történetének legnagyobb volumenű, 2023-ig tartó beruházása során teljesen megújul a gyártási technológia Nyíregyházán és lecserélik az itt gyártott kétféle termékcsaládot is. Az új beruházás részeként bevezetik a digitális, ipari automatizációs és robottechnoló­giát, amivel a nyíregyházi gyár fokozatosan átáll a felsőkategóriás, többek közt az internethez kapcsolható okos készülékek gyártására – ismertette az igazgató, hozzátéve, a beruházás a tervek szerint lényegében nem érinti a munkavállalói létszámot, képzéseket azonban fognak indítani a dolgozók számára.

Reklám