Tizenöt év börtönre ítélte a Fővárosi Ítélőtábla jogerősen azt a volt rendőrt, aki 2018 júliusában meggyilkolta az inárcsi családsegítőben dolgozó nőt – tudta meg a 24.hu. A férfi a büntetés kétharmadának letöltése után bocsátható leghamarabb feltételesen szabadlábra.
Az ügyben idén júniusban hoztak elsőfokú ítéletet, akkor a férfi életfogytiglant kapott. A vád szerint a férfi Inárcson épített családi házat devizahitelből, a megemelkedett törlesztőrészleteket azonban nem tudta fizetni, így a házat elárverezték. Segítséget kért családsegítő szolgálattól, amelynek dolgozója próbált nekik szállást találni, de nem járt sikerrel. A férfi tavaly júliusban bement a családsegítőbe, vita alakult ki közte és az ott dolgozó asszony között, a férfi kést rántott és nyakon szúrta a nőt, aki a helyszínen meghalt. A vádlott beismerte tettét, illetve azzal védekezett, nem a családsegítőbe, hanem magába akarta szúrni a kést, de amikor ezt V. Andrea meglátta, ráugrott.



