Európai bölényeket költöztettek az Őrségbe

Vadonhoz hasonlít a terület

Krónika
  • 2019.11.11. - 02:29

Európai bölényekkel népesítették be az Őrségi Nemzeti Park egy hetvenhektáros, fokozatosan újra vadonná alakuló területrészét.

Az igazgatóság az elmúlt évek során megvásárolta a Kondorfa község határában található úgynevezett Hegy-völgy területét, amelynek zöme gyep, de található rajta tölgyes erdő és foltokban erdeifenyő is. Mélyfúrású kutat létesítettek, idén tavaszra pedig elkészült a teljes élőhely körül egy speciális, ötezer folyóméter hosszú, hét vezetékszálból álló elektromos kerítés is. A szakemberek szerint egy olyan természetes rendszer jött létre, amely önmagát szabályozva működik. A vadon zárt, oda jelenleg csak a szakemberek léphetnek be.

Reklám