Nem akarja megváltoztatni a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) azt a döntését, hogy a jövő évi tokiói nyári játékokon a maratonfutó és gyalogló versenyeket a főváros helyett Szapporóban bonyolítsák le, ugyanakkor a koordinációs testület nem szeretne úgy távozni a japán fővárosból, hogy nincs konszenzus.
A NOB a várható nagy hőség miatt, a sportolók egészségének védelme érdekében a fővárostól nyolcszáz kilométerre északra fekvő Szapporóban rendezné meg az érintett viadalokat. Koike Juriko, Tokió kormányzója szörnyű megrázkódtatásnak nevezte a NOB két hete meghozott döntését, egyúttal követelte, hogy az ötkarikás testület részletekbe menően magyarázza el a lakosságnak, miért határozott így. Tokió vezetése múlt csütörtökön mentőötlettel állt elő, és az eredetileg tervezett hajnali fél hat és hat órás rajtok helyett azt javasolta, hogy hajnali három órakor indítsák el a gyaloglókat és a maratonfutókat. A NOB ebbe nem egyezett bele, és véglegesen Szapporó mellett tette le a voksát.



