Michel Mayor szerint nem költözünk más bolygóra

Egy Nobel-díjas véleménye

Krónika
  • 2019.10.11. - 04:06

Ha exobolygókról beszélünk, egy dolgot biztosra vehetünk: nem fogunk odaköltözni – mondta egy konferencián Michel Mayor svájci asztrofizikus, aki kedden Didier Quelozzal és James Peebles-szel együtt kapta meg a fizikai Nobel-díjat.

Queloz és Mayor elsőként fedeztek fel exobolygót 1995-ben. Mint mondta, a Naprendszeren kívüli bolygók túl messze vannak, és még a legközelebbi planétára is több százmillió napba telne eljutni a ma elérhető eszközökkel. Hangsúlyozta, ezért kell vigyáznunk a bolygónkra, amely szerinte abszolút élhető. A hetvenhét éves asztrofizikus őrültségnek nevezte azokat az állításokat, amelyek szerint ha egy nap már nem lehet tovább a Földön élni, majd csak átköltözünk egy élhető bolygóra.

Reklám