Átadták a Szombathely és több környező település árvízvédelmét szolgáló dozmati árvízvédelmi tározót tegnap, a létesítmény több mint kétmilliárd forint kormányzati támogatással épült meg.
Schweickhardt Gyula, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) környezeti és energiahatékonysági operatív programokért felelős helyettes államtitkára úgy fogalmazott: a vízügyi szakemberek régóta sürgették a beruházást, amellyel most teljessé vált több település védelme. Az 1332 milliárd forintos környezeti és energiahatékonysági programból 382 milliárdot fordítanak árvízvédelmi létesítményekre – közölte az MTI. Jelenleg 106 olyan projekt van az országban, amely ezt a célt szolgálja, ezek közül 26 már elkészült. Láng István, az Országos Vízügyi Főigazgatóság vezetője kiemelte: Magyarországon a klímaváltozás következtében rendkívüli mértékben nőtt a csapadék intenzitása, ezért szükség lesz a dozmatihoz hasonló tározókra.




