Ellopták Gandhi hamvait

Krónika
  • 2019.10.03. - 16:13
Mahátma Gandhi
Mahátma GandhiWikipedia

Ellopták Mahátma Gandhi hamvait az indiai emlékhelyéről szerdán délután, a születésnapjának százötvenedik évfordulóján - közölte a helyi rendőrség.

A hamvakat egy közép-indiai emlékhelyről lopták el, ahol Gandhi 1948-ban történt meggyilkolása óta őrizték azokat. A rablók a politikai vezető a helyszínen lévő fotójára az írták fel zöld festékkel, hogy áruló - írja a BBC. Az emlékhely őrzője a lopást aljasságnak nevezte. Hajnalban még kinyitotta a helyet a látogatók előtt, majd amikor este visszament, már hűlt helyét találta a hamvaknak. 

A hinduk egy radikális csoportja árulónak tartja Gandhit, amiért a hindu-muszlim közötti béke és az egységesség mellett állt ki.

A rendőrség nagy erőkkel nyomoz az ügyben.

Reklám