A BMW szerződés után a helyi cégekfejlesztése is hangsúlyt kap Debrecenben

Városi tőkealap indul

Gazdaság
  • 2019.10.03. - 01:11

Elsősorban helyi kis- és középvállalkozások (kkv-k) támogatására városi tőkealapot indít tízmilliárd forint keretösszeggel Debrecenben az MFB-csoporthoz tartozó, kkv-k finanszírozásával foglalkozó MFB Invest Zrt. – jelentették be a város és a bankcsoport vezetői tegnapi sajtótájékoztatójukon.

Papp László, Debrecen polgármestere kiemelte, az a céljuk, hogy dinamizálják a kis- és középvállalkozásokat, és minél több helyi kkv kapcsolódhasson a városba települt multinacionális cégek tevékenységéhez. A polgármester elmondta, az elmúlt években Debrecen jelentős gazdasági fejlődési sikereket ért el. Kiemelte, „a BMW-szerződés aláírásával a jövő elkezdődött”, ezután a hangsúly a kkv-k fejlesztésén lesz – tette hozzá. Az elmúlt években több mint hatszázmilliárd forint működő tőke érkezett Debrecenbe, hatezer-kétszáz új munkahelyet teremtettek. A Debreceni Városi Tőkealap elindulásával a kkv-k fejlődését szeretnék hatékonyan támogatni.

Reklám