A világ legnagyobb járványa miatt szervez kampányt a WHO

Százezreket oltanának be

Krónika
  • 2019.09.28. - 00:03

Nyolcszázhuszonötezer gyermek beoltását tűzte ki céljául az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a Kongói Demokratikus Köztársaságban – írta a BBC.

Idén ugyanis több mint háromezer-ötszázan haltak meg az országban kitört kanyarójárvány miatt, dacára a korábbi oltási kampányoknak. Jelenleg száznyolcvanháromezer személyt kezelnek kanyaró gyanújával. A WHO a közép-afrikai ország huszonnégy régiójában szervezi meg az oltásokat, terveik szerint mindösszesen kilenc nap alatt sikerül végigvinni a kampányt. A szervezet szerint ez a legnagyobb és leggyorsabban terjedő járvány jelenleg a világon. A betegség több emberrel végzett, mint az országban szintén tomboló ebola.

Reklám