Hatvan gyermeket kezelnek szalmonella gyanújával

Megbetegedések Debrecenben

Krónika
  • 2019.09.23. - 00:16

Tovább nőtt a szalmonellagyanús gyerekek száma Debrecenben, a Debreceni Egyetem klinikáján (DE) eddig hatvan gyermeket kezelnek – írta az MTI.

Az érintett gyerekeket súlyos, kiszáradásos tünetekkel, magas gyulladásos paraméterekkel vették fel, intenzív ellátásra azonban eddig nem volt szükség, és egyikük sincs életveszélyes állapotban. Korábbi sajtóértesülések szerint a hajdúsámsoni II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai lettek tömegesen rosszul. A laboratóriumi vizsgálatok jelenleg is tartanak, egyelőre nem tudni, mi okozta a megbetegedéseket. Az iskola épületét mindenesetre fertőtlenítették. A fertőzések miatt nem rendeltek el iskolaszünetet. M. Tóth Ildikó, a DE szóvivője időközben jelezte, az intézmény kapacitásai telítődtek, ezért az újabb lehetséges betegek biztonsága érdekében kezdeményezték a tiszti főorvosnál egy helyettesítő szolgáltató kijelölését. A nemzeti Népegészségügyi Központ a nyíregyházi Jósa András Oktatókorházat jelölte ki.

Reklám