Bronzérmet szerzett a puskás válogatott a bolognai olimpiai kvalifikációs Eb-n

Sportlövő-kontinensbajnokság

Sport
  • 2019.09.21. - 00:02

A Pekler Zalán, Péni István, Sidi Péter összetételű magyar csapat bronzérmet nyert az 50 méter puska 3x40 lövéses versenyszámban a Bolognában zajló olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokságon.

Az ötkarikás indulási jogot már korábban megszerző Péni 1175 körös teljesítménnyel kilencedik lett az egyéni rangsorban, így nem jutott be a szombati, nyolcfős fináléba. A csapat 3518 körrel elért bronzérméhez az egyéniben 11. Sidi szintén 1175, a 19 éves, 28. helyen záró Pekler pedig 1168 körös eredménnyel járult hozzá. Csapatban – amely az olimpia műsorán nem szerepel – a norvégok világcsúccsal, 3540 körrel győztek, az ezüst a cseheké lett (3526 kör). A korábbi rekordot az orosz puskások tartották 2018 szeptembere óta 3535 körrel. A rutinos Sidi Péter kiemelte, hogy amióta versenyez, ebben a számban magyar csapat még nem szerzett Eb-n érmet, legutóbb a 2006-os zágrábi világbajnokságon lettek bronzérmesek 50 méter fekvőben.

Reklám