„A lényeg, hogy a csapatodat mindig tartsd egyben”, „Mi nem egy vállalat vagyunk, hanem baráti társaság”, ilyen, és ehhez hasonlatos elveket sokszor lehetett hallani Kadler Gusztávtól, a Magyar Kajak-kenu Szövetség alelnökétől, a sportág győri szakosztályelnökétől, Győr díszpolgárától, aki hosszan tartó, súlyos betegség után 65 évesen hunyt el.
A hazai kajak-kenu ikonikus alakját augusztusban tüntették ki a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjével, s amikor a terveiről kérdezték, jelezte, álmai még vannak (nemzetközi szintű győri pálya), de távolabbi terveket nem sző.




