Idén mintegy hatvan-hetvenezer tonna szilva termett Magyarországon, ami megfelel az utóbbi évek átlagának, de a gyümölcs minősége idén nagyon jó – közölte tegnap a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a távirati iroda érdeklődésére.
Az utóbbi években negyvenöt-hetvenezer tonna közötti volt a szilvatermés, ami az 1990-es százötvenezer tonnás mennyiség felét teszi ki. Az országban 6551 hektáron folyik üzemi szilvatermesztés. A legjelentősebb termelőkörzet Szabolcs-Szatmár-Bereg (1632 hektár), Bács-Kiskun (1452 hektár) és Pest megye (1056 hektár), emellett nagyobb termőterületek vannak Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén, Nógrád és Jász-Nagykun-Szolnok megyében is. A szilva exportcikk, a kivitel nyolc ÉS tizenkétezer tonna között mozog évente.



