Beigazolódott, hogy a meggyilkolt román lány maradványait találták meg

Megvannak a DNS-vizsgálat eredményei

Krónika
  • 2019.08.05. - 00:27

Bizonyossá vált, hogy nincs életben az elrabolt, a gyanú szerint nemi erőszak és gyilkosság áldozatául esett 15 éves Alexandra Măceşanu, miután az igazságügyi orvostani intézet által végzett DNS-vizsgálat kimutatta, hogy az ő elszenesedett csontjait találták meg a gyanúsított házában – tudósított az MTI.

A csaknem két hete elrabolt 15 éves lány ügye hatalmas közfelháborodást keltett Romániában, miután kiderült, hiába hívta többször is a 112-es segélyhívószámot, a rendőrök nem hittek neki, kioktatták, nem voltak képesek idejében azonosítani a hívás helyét, és közbelépni, hogy megmentsék az életét. A gyilkosságot a 66 éves Gheorghe Dincă beismerte, de a holttest – amelyről a gyanúsított azt állította, hogy elégette – nem került elő, így addig nem lehetett biztosra venni, hogy a lány nincs életben, amíg be nem fejeződött a házkutatás során talált elszenesedett csontok és fogak antropológiai, illetve DNS-vizsgálata. Az ügy miatt több tisztségviselő is lemondott vagy menesztették. Legutóbb a román oktatási miniszter bukott bele a botrányba.

Reklám