Jövő év márciusára halasztotta a jegybank az azonnali fizetési rendszer bevezetését annak érdekében, hogy minden bank megfelelően fel tudjon készülni – közölte tegnap Bartha Lajos, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) ügyvezető igazgatója az M1 aktuális csatornán.
Az ügyvezető igazgató elmondta, hogy a szolgáltatás bevezetéséhez ki kellett építeni egy központi rendszert, a bankoknak pedig fel kellett készülniük, hogy ehhez csatlakozni tudjanak. A központi rendszert a Giro Zrt. és az MNB határidőre közösen elkészítette, az üzembe is állt július 1-jével. A bankok többsége is felkészült a csatlakozásra a központi rendszerhez, ugyanakkor 25-30 százaléknyi piaci részesedést lefedő bankcsoportnál ez a munka még nem fejeződött be – tette hozzá Bartha Lajos. A jegybank korábbi közlése szerint a szolgáltatással az év minden napján huszonnégy órában legfeljebb öt másodperc alatt lehet majd átutalásokat teljesíteni úgy, hogy az átutalás kezdeményezése során lehetőség lesz a jelenlegi hosszú számlaszámok helyett a kedvezményezett más azonosítóját, például mobiltelefonszámot vagy e-mail címet megadni – hívta fel a figyelmet Bartha Lajos. (ZD)



