Sokat kérnek, keveset adnának a szocialisták

Spanyol választási tánc

Külföld
  • 2019.07.23. - 03:24
Cikk borítókép
Pedro SánchezAFP

Spanyolországnak szüksége van kormányra és ellenzékre, nem állhat holtponton – mondta Pedro Sánchez ügyvezető miniszterelnök a képviselőknek a spanyol parlament alsóházában tegnap, amikor ismertette terveit.

A képviselők ma szavaznak arról, hogy Sánchez alakíthasson-e véglegesen kormányt. A szocialisták (PSOE) megnyerték az áprilisi választásokat, de nem tudtak kormányképes többséget alkotni, így most az Unidas Podemos (UP) baloldali pártot próbálják meggyőzni arról, hogy támogassák Sánchezt. Arra is szüksége van a szocialistáknak, hogy a függetlenségpárti katalán képviselők tartózkodjanak. A tárgyalások nem mentek zökkenőmentesen, mert a PSOE arra próbálja rávenni Pablo Iglesiast, az UP elnökét, hogy a támogatásért cserébe ne kérjen miniszteri pozíciót, és Sánchez beszédében egyszer sem nevezte koalíciónak az összefogást.

Reklám