A Chelsea legyőzte a Barcelonát Japánban

Sport
  • 2019.07.23. - 19:21
Cikk borítókép
Kepát, a kapusukat ünneplik a Chelsea játékosai a megnyert tizenegyespárbaj utánAFP/Oliver Greenwood

Barátságos futballmérkőzésen az Európa-liga-címvédő Chelsea 2-1-re nyert az FC Barcelona ellen a japán Szaitamában.

Az angol együttes az 51 ezer néző előtt lejátszott mérkőzés 34. percében szerzett vezetést Abraham jóvoltából, majd az előnyt Barkley növelte a 81. percben. A spanyol bajnokcsapat a horvát Rakitic révén szépített a 91. percben.

Az új idényre készülő csapatok találkozóján a londoni alakulatban az összes szóba jöhető futballista lehetőséget kapott, míg a Barcelonából hiányoztak azok a játékosok, akik szerepeltek a Copa Americán, és még pihenőjüket töltik, így Messi, Suárez, Vidal, Coutinho és Arthur. Bemutatkozott viszont a Barca két legfontosabb új szerzeménye, az Atlético Madridtól igazolt francia Antoine Griezmann és a holland Ajaxtól megszerzett Frenkie De Jong.

Reklám