Két nemzetközileg elismert egykori vívóból lett sportvezető találkozott Budapesten, hogy együttműködést kössön a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) és az Orosz Olimpiai Bizottság (OKR) nevében.
Kulcsár Krisztián MOB-elnök (olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok párbajtőrvívó ) az eseményen azt hangsúlyozta, hogy a két olimpiai család között a baráti kapcsolat több évtizedes, amit most szerződéssel is megpecsételtek. A világ egyik vezető sportnagyhatalma edzőtáborozással, edzők továbbképzésével vagy bíróküldéssel segíthet. De a támogatás nem egyoldalú, „vannak olyan sportágak, amelyben ők is tudnak tanulni tőlünk”, mondta Kulcsár. Sztanyiszlav Pozdnyakov, a négyszeres olimpiai- és tízszeres világbajnok kardvívóból lett orosz sportvezető, aki az Európai Vívószövetség elnökeként érkezett a magyarországi vívó vb-re, megerősítette, hogy többek közt a sporttudományokban és a sportrendezvények szervezésében rendelkeznek fontos tapasztalatokkal a magyarok, de egyébként is szívesen tanulnak tőlünk.



