Az Egyesült Államok nemzeti ünnepe, a függetlenség napja 243. évfordulója tiszteletére tartott fogadáson Orbán Viktor miniszterelnök többek között arról is beszélt, hogy Magyarország és az Egyesült Államok ma ugyanazokat az értékeket támogatja és védi. Orbán a keddi renezvényről egy videót is közzétett a Facebookon.
A kormányfő leszögezte: az amerikaiak jó okból vallják, hogy Amerika az első, és ugyanígy a magyarok is jó okból mondják, hogy Magyarország az első.
Arról is beszélt, hogy kölcsönös a tisztelet egymás hazafias álláspontja iránt, mindkét ország állami kötelességnek tekinti polgárai biztonságának garantálását,vallja a férfi és a nő közötti egyenlőség értékének védelmét.





