Az Innovációs és Technológiai Minisztérium célja a fogyasztóvédelmi intézményrendszer hatékonyságának növelése a fogyasztók és a tisztességes vállalkozások védelme érdekében.
Az Országgyűlés által a napokban elfogadott törvénymódosítással egységessé és hatékonyabbá válik a kereskedelmi- és iparkamarák által működtetett békéltető testületi rendszer – közölte tegnap a szaktárca. A békéltető testületek a továbbiakban is minden megyeszékhelyen és a fővárosban működnek, de fontos változás lesz, hogy a jövőben azonos gyakorlatot követve végzik majd a fogyasztói ügyek gyors és ingyenes megoldását. A kamarai és békéltető testületi javaslatokon alapuló módosítással megerősödik és hatékonyabbá válik a békéltetés. Az új előírások bevezetésével lényegesen egyszerűsödik a békéltető testületi tagok kiválasztása, álláspályázat útján bárki jelentkezhet testületi tagnak, aki megfelel a szakmai és jogszabályi feltételeknek.



