Az Oroszországgal tegnap megkötött megállapodások nyomán a magyar ipar működtetéséhez és a lakások-házak fűtéséhez szükséges gázmennyiség részben fizikailag, részben szerződések alapján 2020-ra rendelkezésre áll – mondta tegnap Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórumon.
Hozzátette: hogy szeptember végére kétmilliárd köbméter gáz érkezik a magyar gáztározókba. Parafálták azt a megállapodást is, amelynek keretében újabb kétmilliárd köbméternyi gáz a jövő évben Ausztrián keresztül érkezik majd Oroszországból.




