A kormány csaknem 1,2 milliárd forintot fordít a nevelőszülői hálózatok infrastrukturális és szakmai fejlesztésére európai uniós forrásokból, az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretében – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára Nyíregyházán egy konferencián.
Vitályos Eszter közölte: a program célja, hogy biztosítsa a sokféle gondozási-nevelési igényű gyermekek egyidejű ellátásához és fejlesztéséhez szükséges feltételeket, valamint a különböző terápiás eljárásokhoz és a fejlesztő programokhoz szükséges eszközöket. Fülöp Attila szociális államtitkár a konferencián elmondta, a gyermekvédelem csak akkor lehet sikeres, ha családközpontú, és hosszú távon is ilyen marad.



