A mederkotrás megtizedelte a korallokat Miami kikötőjében

Félmillió veszett oda

Krónika
  • 2019.06.04. - 04:01

Tizenhat hónapon keresztül kotrással tisztították Miami kikötőjének környékét. A művelet tragikus eredménnyel zárult. Kiderült ugyanis, hogy több mint félmillió korall pusztult el – írja az IFLScience.

A Miami Egyetem szakértői elemzésük során arra jutottak, hogy a kotrás során nagy mennyiségű üledék kavarodott fel, majd rakódott le, és ez megnehezítette a korallok szaporodását és táplálkozását, így csökkent az egyedszámuk. A kutatók korábban arra gondoltak, hogy egy járvány áll a háttérben. Bár a betegség valóban megtizedelte a zátonyokat, a kotrás sokkal nagyobb bajt okozott. A korallok rendkívül érzékenyek a környezet alakulására, a zátonyokat világszerte fenyegeti a klímaváltozás, az emberi tevékenység. A Miami környékén élő korallok különösen sérülékenyek, eltűnésük komoly hatással lehet a tengeri élővilágra.

Reklám