Több mint kétszáz riasztást kaptak a tűzoltók a vihar miatt

Krónika
  • 2019.05.30. - 08:02
Cikk borítókép
Napsütésre, de záporokra, zivatarokra is készülni kell a jövő hétenMTI/Mihádák Zoltán

Országszerte több mint kétszáz bejelentés érkezett a katasztrófavédelem műveletirányítási központjaiba a zivatar okozta károk miatt - közölte a katasztrófavédelem csütörtökön a honlapján.

A közlemény szerint főként a nagy mennyiségű víz eltávolítása és kidőlt fák miatt riasztották az egységeket.

Elsősorban a fővárost, valamint Pest és Békés megyét érintették a jelzések, de más megyék tűzoltóit is riasztották viharkárok helyszíneire.

A katasztrófavédelem munkatársai jelenleg is dolgoznak Budapest több kerületében, valamint például Nyíregyházán, a Zala megyei Lentiben és a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Dédestapolcsányban - írták

Reklám