A Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeummal közös tárlat nyílt az Ikarus-gyár történetéről tegnap Székesfehérváron, a Szent István Király Múzeumban.
A tárlat a hazai busz- és járműipar történetében különleges helyet elfoglaló legendás Ikarus-típusok és a székesfehérvári Általános Mechanikai Gépgyár történetét mutatja be Az Ikarus – A busz címmel. A megnyitón Vitézy Dávid, az MMKM főigazgatója hangsúlyozta, az Ikarus-örökség gondozása intézményük kiemelt missziója, egy tucatnyi autóbuszt vettek az elmúlt másfél évben, és dolgoznak a teljes Ikarus-fotóarchívum feldolgozásán is. A főigazgató jelezte, nemsokára új közlekedési múzeum lesz a volt Északi Járműjavítóban, és ott az Ikarus járműveknek is kiemelt helyük lesz.




