Aktívan kommunikál a Magyar Antidopping Csoport

Célkeresztben a doppingszer

Sport
  • 2019.05.28. - 02:33
Cikk borítókép
Tiszeker ÁgnesMH

Egyedülálló nemzetközi konferenciát és sajtótájékoztatót szervezett a 15 éves Magyar Antidopping Csoport (MACS).

Tiszeker Ágnes (képünkön), a szervezet igazgatója elmondta, nem látja, hogy visszaszorulóban lenne a doppinghasználat. A számok jelentősek: a MACS 45 ezernél is több mintavételt végzett 2005 óta. A „karjuk”, miként a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) tevékenysége, azonban „csak” a sportolók eltiltásáig érne, ha nem osztanák meg információikat azokkal, akiknek nyomozati jogkörük is van a tiltott teljesítményfokozó szerek előállításával és kereskedelmével kapcsolatos fellépésre. Csákó Ibolya rendőr alezredes (ORFK) elmondta, a kábítószer-kereskedelem, a gyógyszerhamisítás és a doppinggal való üzletelés egyazon bűnözői kört érinti, a közelmúltban két illegális labort is sikerült felszámolniuk Magyarországon. Persze a népszerűségi lista élén álló anabolikus szteriodok és növekedésihormon-készítmények nagyüzeme nem hazánk. Mathieu Holz, a WADA vezető nyomozója is arról beszélt, fontos a nemzetközi együttműködés, Ivanics Gábor, az EUROJUST ügyésze pedig arra világított rá, hogy a doppingszerfogyasztás számos országban (pl. hazánkban) nem bűncselekmény.

Reklám