Nagy német vállalatok is vizsgálják az együttműködést a Huawei-jel

Nemzetbiztonsági kockázat

Gazdaság
  • 2019.05.27. - 00:40

Vezető német cégek, a Siemens, a Bosch és a szoftvergyártó SAP vizsgálják, hogy van-e értelme fenntartani az üzleti kapcsolatokat a Huawei kínai telekommunikációs céggel az amerikai szankciók miatt – írta pénteki számában a Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Donald Trump amerikai elnök május 15-én írt alá rendeletet az Egyesült Államok telekommunikációs hálózatainak védelméről. Ebben felhatalmazta a kereskedelmi minisztériumot arra, hogy tiltsa meg amerikai telekommunikációs vállalatoknak az üzletkötést olyan külföldi alkatrészgyártókkal, amelyek nemzetbiztonsági kockázatot jelenthetnek. A rendelet nem nevesített egyetlen országot vagy vállalatot sem, de már akkor biztosra vették az elemzők, hogy a Huawei a célpont. Ide tartozik, hogy a kantoni központú GAC kínai járműgyártó elhalasztotta autóinak erre az évre tervezett debütálását az észak-amerikai piacon az Egyesült Államok és Kína között elmérgesedett kereskedelmi viszály miatt.

Reklám