A szezon legjobban várt férfi kézilabdapárharcából, a bajnoki döntőből a Veszprém számára felkészülési mérkőzés lett a hétvégi Bajnokok Ligája négyes döntőjére, mert a Szeged Carlos Pastor irányításával a hajrára kipukkadt, mint egy lufi.
Felkészülési meccsnek viszont hasznos volt, mert a fanatikus szegedi szurkolók biztatása mellett Bodóék 11 gólos hátrányról indulva legalább a hazai veretlenségüket próbálták megőrizni, és a 20. percben már három góllal vezettek. Pedig a 12. percben a Szeged erősségét, Bánhidi Bencét ütésért kiállították a svéd játékvezetők. Lékaiék azonban a szünetre kiegyenlítettek (14-14). Baloghék két-három góllal is vezettek a második félidőben, az utolsó tíz másodpercben eggyel, azonban Tönnensen kiegyenlített (27-27). A Veszprém 62-51-es összesítéssel visszaszerezte a bajnoki címet, 26. elsőségét ünnepelhette. A visszavonuló Nagy László, a Veszprém csapatkapitánya megköszönte a szegedi szurkolók fogadtatását – ott kezdődött a pályafutása –, majd elmondta, hogy sok hibával játszottak, ezen javítani kell, hogy esélyük legyen a lengyel Kielce elleni BL-elődöntőn Kölnben.



