Paks II. Akadémia elnevezéssel két féléves atomerőmű-üzemeltetési szakmérnöki képzés indul ősszel hat magyar egyetemen, az első megállapodást tegnap írta alá Paks II. Atomerőmű Zrt. vezérigazgatója a Pécsi Tudományegyetemmel (PTE) a baranyai megyeszékhelyen.
Lenkei István vezérigazgató kiemelte: az új paksi blokkok létesítéséről szóló döntés megszületésekor egyértelművé vált, hogy nagyon sok új szakemberre is szükség lesz. Az ősztől induló két féléves képzésből kikerülő szakemberek nagyon jó eséllyel az új blokkok építésében, majd későbbi üzemeltetésében dolgozhatnak. A képzésben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Pannon Egyetem, a Miskolci Egyetem és a Dunaújvárosi Egyetem is részt vesz. Mittler István, a társaság kommunikációs igazgatója ismertetése szerint a szakmérnöki képzés tananyagát a Paks II. Atomerőmű Zrt. a hat felsőoktatási intézménnyel közösen alakította ki.



