Az elmúlt két szezon sikerei ellenére nem hosszabbította meg a szerződését Roberto Iniguez, a bajnok Sopron Basket női kosárlabdacsapatának vezetőedzője.
A baszk szakember a hétvégén ült le tárgyalni Török Zoltánnal, a Sopron ügyvezető igazgatójával, akivel abban állapodott meg, hogy elhagyja a csapatot, ám egyszer még visszatér Sopronba. Inguez 2017 óta volt az együttes trénere, ez idő alatt kétszer nyerte meg az NB I-et, egyszer a Magyar Kupát, és kétszer bejutott az Euroliga négyes döntőjébe, amelyben tavaly másodikként zárt, néhány hete pedig a negyedik helyet szerezte meg a csapata. A veretlenül megnyert bajnokság után Iniguez a Nemzeti Sportnak azt nyilatkozta: döntésében nem a pénz lesz a kulcsfontosságú, hanem az, hogy érezze, szükség van rá. A szakember azt is elmondta, hogy a jobb Euroliga-szereplés érdekében azt kérte a klub vezetőit, hogy idén ne vállalják el a négyes döntő rendezését, mert ezzel felesleges stresszt tennének a játékosokra, de nem hallgattak rá. A klub közleményéből „természetesen” nem derült ki, hogy miért váltak el. „Olyan csapat formálódott Iniguez kezei alatt, amely nem ismert lehetetlent, és magán hordozta klubunk Európa-szerte megcsodált erényeit. Egy korszak most lezárul, de a klubnál folyó átgondolt építkezés garancia arra, hogy a jövő is sikereket tartogat számunkra” – írták.



