Pozsonyban lengett a zászló, és zengett a magyar himnusz

Külföld
  • 2019.05.06. - 03:15
Cikk borítókép
PozsonyMH

Hiába zuhogott az eső, mintegy ezer ember gyűlt össze a pozsonyi parlament előtt tegnap délután, hogy tiltakozzon az azt betiltó törvény ellen, amit április elején fogadott el a szlovák törvényhozás – tudósított a Korkep.sk hírportál.

Bár a jogszabályt Andrej Kiska elnök megvétózta, de a parlament újra tárgyalni fogja, ezért szerveztek magyar civilek közös himnuszéneklést a törvényhozás épülete elé. A rendezvényen a törvényt ellenző szlovák képviselő, Ondrej Dostal is felszólalt, aki teljesen jogosnak nevezte a magyarok tiltakozását, és közölte, hogy az etnikai ellentéteket mesterségesen szítják a nacionalisták. Samu István, a tiltakozás szervezője pedig bejelentette: frissen kapták a hírt, hogy Andrej Danko kormányfő egyeztetésre várja a tüntetés vezetőit.

Reklám