Az idén január–márciusban világméretekben 1053,3 tonna aranyra volt kereslet, hét százalékkal többre, mint a tavalyi év azonos időszakában – közölte a Conclude Befektetési Zrt. a távirati irodával az Arany Világtanács legfrissebb adatai alapján tegnap.
A befektetési célú nemesfémekkel foglalkozó társaság közleménye szerint a kereslet legnagyobb részét továbbra is az aranyékszerek adták, az idei első negyedévében 530,3 tonna fogyott belőlük, egy százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában. Ez elsősorban az indiai vételeknek köszönhető, miután a világ második legnépesebb országának lakói a februári–márciusi esküvői szezonban hagyományosan sok aranyékszert vásárolnak.




