Vízjogi engedély nélkül is lehet öntözni egy hónapig az aszály miatt

Csapadékhiány ellensúlyozása

Gazdaság
  • 2019.05.03. - 03:58

A tavaszi szárazság miatti mezőgazdasági károk megelőzése és mérséklése érdekében a kormány bevezeti a rendkívüli öntözési célú vízhasználatot a termelők számára. Az új jogintézmény bejelentés alapján, meghatározott feltételekkel, egy hónapos időtartamig vízjogi engedély nélkül teszi lehetővé a mezőgazdasági öntözést a kihirdetett tartósan vízhiányos időszakban.

A mezőgazdasági területeken már az év elején jelentkező csapadékhiány egyes növényi kultúrák fejlődését visszavetette. A belügyminiszter április 1-től kihirdette a tartósan vízhiányos időszakot, ezalatt egynyári öntözésre szóló vízjogi üzemeltetési engedély kérhető. A szakmai szervezetek jelzése szerint további rendkívüli vízhasználati lehetőséget szükséges teremteni a haladéktalanul öntözni kívánó termelők számára a kiemelten aszályos térségekben, hogy ne alakuljon ki katasztrófahelyzet.

Reklám