Kövér László: Európa nagy embert vesztett el János korábbi luxemburgi nagyherceg halálával

Külföld
  • 2019.04.24. - 20:50

János korábbi luxemburgi nagyherceg halálával a nagyhercegség és Európa nagy embert,  második világháborús hőst veszített el, akinek emlékét megőrizzük - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a luxemburgi képviselőház elnökének küldött részvéttáviratában.

A Fernand Etgennek küldött táviratban Kövér László azt írta: mély szomorúsággal értesült az egykori nagyherceg haláláról. Kövér László a magyar Országgyűlés és a maga nevében őszinte részvétét és együttérzését fejezte ki.

Henrik nagyherceg kedden jelentette be Luxembourgban a korábbi nagyherceg, János halálhírét. A Nassau-Weilburg-ház ötödik uralkodója 98 éves volt.

Reklám