Az orosz Dinamo Kurszk fölényes sikerével kezdődött a női kosárlabda Euroliga soproni négyes döntője.
A kvartett egyik orosz tagja 84–67 (19–17, 24–21, 24–9, 17–20)-re verte az elődöntőben a cseh USK Prahát. A Dinamo különösen a térfélcsere után játszott jól, az USK 41–45 után hat dobott pontra 22-t kapott. A húszpontos kurszki előnyről (67–47) induló utolsó negyedben a csehek egyszer még 12 pontra felzárkóztak, de ennél többre nem futotta az erejükből. Az orosz pontokból húszat a 2015-ben Budapesten Európa-bajnok szerb Sonja Petrovic, valamint harminckettőt az olimpiai és világbajnok Breanna Stewart szerzett. Howard huszonkettőig jutott. A Sopron–Jekatyerinburg elődöntő lapzártánk után ért véget.



