Orbán Viktor a Közép-Kelet-Európa csúcson vesz részt Horvátországban

Gazdaság
  • 2019.04.11. - 14:56
Cikk borítókép
.MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtök délután a horvátországi Dubrovnikba utazott, ahol részt vesz a nyolcadik "16+1" csúcstalálkozón, amely Közép- és Kelet-Európa, valamint Kína vezetőinek legfelsőbb szintű gazdasági együttműködési fóruma - tájékoztatta Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár az MTI-t.

A magyar delegáció tagja Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is. A program csütörtök este a részt vevő országok díszvacsorájával kezdődik, majd pénteken üzleti fórummal, plenáris üléssel és gazdasági együttműködési megállapodások aláírásával folytatódik.

Orbán Viktor miniszterelnök külön kétoldalú megbeszélést is folytat Li Ko-csiang kínai miniszterelnökkel - közölte a sajtófőnök.

1 / 6

MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda

Forrás: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda

Kapcsolódó cikkek
Orbán ViktorHorvátországKínagazdaság
Reklám