A jövőnk függ attól, hogy mennyi erdőt telepítünk – közölte tegnap Nagy István agrárminiszter Bugacon, ahol jelképesen, szürkenyár csemeték-ültetésével zárták le a tavaszi erdősítési szezont.
A miniszter hangsúlyozta, az Agrárminisztériumban kiemelt figyelmet fordítanak az erdők fejlesztésére és újak telepítésére. Kifejtette, hogy a tavaszi ültetési szezonban az állami és a magánerdő-gazdálkodók 42 millió facsemetét ültettek el. Tavasszal mintegy 1400 hektár új erdőt is telepítettek jellemzően magángazdálkodók, akik a Vidékfejlesztési program támogatásával végzik a mezőgazdaságilag nem hatékonyan művelhető területek erdősítését – adta hírül a Magyar Távirati Iroda. A kormány egyik kiemelt célja az ország fával borított területeinek növelése – mondta Nagy István, aki hozzátette, hogy idén hatezer hektár erdőtelepítésre ad támogatást a szaktárca.



