Az elmúlt hetekben derült fény arra, hogy szülői figyelmetlenség miatt a speciális gyógyászati célra szánt, táplálékkiegészítőként forgalmazott Eurovit D vitamin cseppek készítményből születésüktől kezdve a javasoltnál veszélyesen nagyobb adagot (8000-16000 NE-t) kaptak egyes csecsemők – hívta fel a figyelmet az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI).
A készítmény adagolási útmutatója hároméves korig egyértelműen egy cseppben maximalizálja a napi adagot. A kórházba került csecsemők azonban egy csepp helyett egy pumpás cseppentőnyi (húsz–negyven cseppnek megfelelő) adagot kaptak, napi rendszerességgel. Az érintett cég tavaly decemberben megszüntette a pumpás kiszerelés forgalmazását és egy cseppentő feltéttel ellátott terméket hozott forgalomba, ennek ellenére előfordulhat, hogy sokan még mindig adagolják gyermeküknek a pumpás változatot.



