Még tizenöt hónapot kapnak az üzletek a POS-terminálok telepítésére

Kártyaelfogadó egységek

Gazdaság
  • 2019.04.04. - 02:51
Cikk borítókép
mh

A kormány POS-terminál telepítési programjának második köre, amelyben harmincezer új terminál kihelyezését célozták meg, március végén lezárult volna, azonban tizenöt hónappal meghosszabbították a programot, vagyis a szolgáltatóknál ragadt terminálokat még ennyi ideig lehet kihelyezni – írja a Portfolio.hu.

A jegybank statisztikái szerint ezen második kör kezdete óta eltelt első tizenkét hónapban mindössze nyolcezerrel nőtt a boltokban üzemelő terminálok száma, ez a gazdasági portál szerint azt jelentheti, akár a terminálok kétharmada is a szolgáltatóknál maradhatott. Mindeközben eddig soha nem látott módon kétezerrel csökkent a fizikai kártyaelfogadó boltok száma. A kártyaterminálokat kihelyező szolgáltatók is haladékot kaptak.

Reklám