Barack Obama amerikai elnök és Nguyen Phu Trong, a vietnami Kommunista Párt főtitkára egyaránt aggodalmát fejezte ki a dél-kínai-tengeri szigetvitákkal kapcsolatban. Az amerikai elnök és a vietnami pártvezető kedden a washingtoni Fehér Házban a két ország közötti nézeteltérésekről és a vietnami emberi jogi helyzetről is tárgyalt.
Obama az ovális irodában újságíróknak nyilatkozva konstruktív partnernek nevezte a kommunista Vietnamot, és közölte: a találkozó jelzi a két ország "nehéz múltú" kapcsolatában a diplomáciai viszony 20 évvel ezelőtti helyreállítása óta történt jelentős előrelépést.
Trong az első vietnami pártfőtitkár, aki az Egyesült Államokba látogatott. A sajtó képviselői előtt úgy értékelte: konstruktív és őszinte tárgyalást folytatott az amerikai elnökkel, megállapodtak a kétoldalú kapcsolatok mélyítésében, de nézeteltéréseiket is megvitatták.



