Kimagaslóan jól teljesített az MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred Csehországban tartózkodó állománya a Tobruq Legacy 2015 nevű nemzetközi hadgyakorlaton.
A Csehországban zajló műveletet Fucsku Sándor vezérőrnagy, az MH Összhaderőnemi Parancsnokság parancsnoka is felkereste. Ő ugyancsak a helyszínen arról beszélt, lenyűgözte az „arrabonások” nemzetközi környezetben nyújtott teljesítménye. Mint mondta, nagyon fontos, hogy katonáink szövetségesi kötelékben is tudják gyakorolni a szárazföldi csapatok oltalmazását, s lényeges, hogy elméletben és technikailag is el tudjuk foglalni helyünket a NATO egységes légvédelmi rendszerében.
A lövészetre ellátogatott Ben Hodges altábornagy, az Európában állomásozó amerikai szárazföldi erők főparancsnoka is.



