Szó sincs arról, hogy a fővárosi projektek felügyeletét az állam venné át – közölte Tarlós István főpolgármester az MTI-vel, Gy. Németh Erzsébet DK-s képviselő szombati nyilatkozatára reagálva.
Tarlós erre azt írta: a törvény tartalma nem az, amit a DK-s képviselő állít, és az előterjesztést maga kérte. A szövegezését Gulyás Gergely a Fővárosi Önkormányzat munkatársaival közösen készítette – tisztázta. A törvény csak az engedélyezési eljárások egyszerűsítését célozza, és szó sincs arról, hogy a projektek felügyeletét az állam venné át. „Eddig sem feltételeztem, hogy Gy. Németh Erzsébetet egyszer az Akadémia tiszteletbeli tagjaként köszönthetem, de amit az M3-as metró- és a csillaghegyi árvízvédelmi törvényről nyilatkozott, az egyenesen a mély sötétség” – írta Tarlós.



