A hazai egészségügy helyzetéről tartott négyórás vitanapot a Ház.
Bene Ildikó, a Fidesz vezérszónoka méltatta az elvándorlás megfékezését, és üdvözölte, hogy pluszforrást kapnak a fiatal szakorvosok. A bérfejlesztés folytatását jogos elvárásnak nevezte. Az ellenzék kritizálta az ágazatot, az MSZP-s Tukacs István például azt mondta, az egészségügy elérte teljesítőképessége határát, s nagy a baj, nem kezelik nemzeti ügyként, mert a kormánynak nincs egészségpolitikája. Hiányolta az egyeztetéseket, egyben betegelvű egészségügyet sürgetett.



