Kiengedték tegnap a budapesti Honvédkórházból Kádár Sándor őrnagyot, aki a Magyar Honvédség meghibásodott Gripenjével kényszerleszállást hajtott végre, majd katapultált a kecskeméti repülőtéren – közölte a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ.
Kádár Sándor szerdán kiképzési repülésre szállt fel Kecskeméten a JAS–39 Gripen típusú vadászrepülőgéppel. Nem sokkal később „deklarált vészhelyzetet” jelentett, mivel többszöri próbálkozásra sem sikerült behúznia a gép orrfutóját, amely így „félállásban” maradt. Kádár végül hasra szállást hajtott végre a kifutópályán, majd a protokollnak megfelelően katapultált. Hende Csaba másnap a honvédelmi miniszter által adományozható legmagasabb kitüntetéssel, a Hazáért érdemjellel tüntette ki a pilótát. A Napi Gazdaságnak Hende azt nyilatkozta, a Gripen meghibásodása alapján szoftverhiba okozhatta a bajt.



