Értékes hazai lelet eladását hiúsították meg

Krónika
  • 2015.06.13. - 09:45

Egy csaknem háromezer éves, nagyméretű bronzkori edény (szitula) külföldi értékesítését sikerült meghiúsítania a magyar Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársainak a német társszervezetek segítségével – jelentette be Vukán Béla rendőr alezredes, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Műkincsvédelmi Alosztályának vezetője tegnap budapesti sajtótájékoztatón.

Az irodát februárban értesítették a németek arról, hogy egy magyarországi e-mail címről jelentős régészeti leletet kínáltak országukban eladásra. A madárbárka motívummal díszített, míves kidolgozású, jó állapotban lévő, nagyméretű bronztárgy a jelenlegi ismeretek alapján kapcsolatba hozható a Hajdúböszörmény határában 1858-ban előkerült kincsegyüttessel.

A műkincs az orgazdaság megalapozott gyanúja miatt elrendelt nyomozás során került elő.
Reklám