Kilenc halottja van már Dél-Koreában a MERS-vírusnak, és tizenhárom új fertőzést is megerősítettek, amivel száznyolcra nőtt a Közel-keleti Légzőszervi Tünetegyüttesben (MERS) megbetegedettek száma - közölte a kelet-ázsiai ország egészségügyi minisztériuma szerdán.
A két újabb áldozat - egy 75 éves nő és egy 62 éves férfi - a szöuli Samsung Egészségügyi Központban halt meg, ahol az első koronavírusos megbetegedést megerősítették. A tizenhárom frissen megerősített fertőzés közül tízet ugyanebben a létesítményben regisztráltak.
A járvány miatt elhalasztotta eheti egyesült államokbeli hivatalos látogatását Pak Gun Hje államfő. Szóvivője kijelentette, hogy az elnök számára "elsőbbséget élvez az emberek biztonsága", és igyekszik csillapítani aggodalmukat.




