A Magyarországon működő nagyvállalatokkal kötött stratégiai megállapodások rendszere a magyar külgazdaság egyik pillére - jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter az Országgyűlés vállalkozásfejlesztési bizottságának ülésén pénteken Budapesten.
Szijjártó Péter elmondta: a nagy nemzetközi vállalatok meghatározó a szerepet töltenek be, ezért a kormány minden eddiginél jobban szeretné érdekeltté tenni és integrálni őket a magyar gazdaságba és elérni, hogy hosszú távon is jelen legyenek Magyarországon. E célkitűzés jegyében hozták létre a stratégiai megállapodások rendszerét - tette hozzá.




